Сайт електронний парламент голосування за законопроекти та електронні петиції.

Про законопроект 2142а

Законопроект №2142а передбачає створення в Україні експортно-кредитного агентства (ЕКА) для забезпечення реального механізму просування високотехнологічної несировинної продукції українського виробництва на зовнішні ринки.

Головні функції ЕКА: страхування зовнішньоекономічних договорів, експортних кредитів та прямих інвестицій з України, а також, надання гарантій і часткової компенсації відсотків за експортними кредитами, що є легітимною формою державної підтримки вітчизняних експортерів подібними інституціями у всьому світі. Та в Україні ЕКА ще й досі не створена...

Із 2012р. по 2015р. товарний експорт впав з 69 млрд доларів до 38 млрд доларів, а сировинна складова в структурі експорту зростає (у 2010 – 55%, сьогодні – 62%). Наразі частка експорту високотехнологічної продукції в Україні – на рівні Південної Африки (6%).

На даному сайті викладена до обговорення доопрацьована редакція законопроекту №2142а, що був уже прийнятий в першому читанні і готується до другого.

Повний текст Законопроекту з коментарями та онлайн обговоренням.

Автори

Законопроект розроблявся за участі провідних експертів PwC Ukraine, CMD-Ukraine, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Укрексімбанку, закордонних експертних інституцій та неурядових організацій.

Ініціаторами законопроекту є: Голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, Голова Комітету ВРУ з питань фінансової політики та банківської справи Сергій Рибалка, народний депутат України Олег Ляшко та інші (повний перелік зазначений за поисланням).

План розгляду

Крок 1

Зареєстровано законопроект 22.06.2015р.

Крок 3

Доопрацювання законопроекту та проведення «круглого столу» в Комітеті ВРУ з питань фінансової політики та банківської справи – до 16.06.2016 р.

Крок 5

Онлайн-обговорення триватиме з 23 по 30.06.2016 р.

Крок 2

Законопроект прийнято в першому читанні 24.11.2015р.

Крок 4

Проведення воркшопу в Комітеті ВРУ з питань промислової політики та підприємництва щодо підготовки онлайн-обговорення законопроекту – 21.06.2016р.

Крок 6

Проведення підсумкового «круглого столу» в Комітеті ВРУ з питань промислової політики та підприємництва – 30 червня або ж 1 липня (дата уточнюється і буде скорегована в даному пункті).

Крок 7

Розгляд законопроекту в рамках другого читання – перша половина липня.

Давайте працювати разом!

Організатори

Онлайн-обговорення законопроекту здійснюється за ініціативи Голови Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва, а також, за організаційно-методичної підтримки проекту «Академія сучасного політика».

Розробником платформи та надавачем технічної підтримки онлайн-обговоренню на платформі «є закон» є позапартійна ГО «Електронна демократія», що діє з метою вивчення, обговорення та покращення законопроектів.

В обговоренні законопроекту може прийняти участь кожен бажаючий!